טיפים לאיטום

הכל מתחיל ונגמר בעבודות הכנה, יריעות ביטומניות יעילות יותר מזפת, ולמה אסור לוותר על טסט מים.
הטיפים החשובים של מ. אביאל איטום ובידוד בע"מ


 • הכינו את הגג לחורף
  אחרי חגי תשרי מומלץ לעלות לגג ולבדוק שהכל נקי ותקין לקראת החורף הקרוב: המרזבים אינם סתומים, אין חפצים זרוקים ומיותרים שעלולים לפצוע את האיטום, היריעות שלמות והקולטים מחוזקים לתושבות הדוודים.

 • זיהוי ואיתור כשל באיטום
  לפני שאוטמים, בודקים: מאיפה חודרים המים? אילו כשלים במבנה הובילו לרטיבות? מה מצב השיפועים והמרזבים? רק לאחר שנדע את כל הסיבות, נוכל לתת פתרונות יעילים.

 • הכנת הגג לקראת איטום
  זהו השלב הבסיסי והקריטי לפני התחלת העבודה: הכנת תשתית כהלכה לקראת איטום מבטיחה יישום מדויק ואיכותי של הלחמת היריעות ותשפיע על כל מהלך העבודה. לדוגמה, הכנה של גג עמוס קולטים ודוודים תכלול ניקיון של שאריות זפת וסיד, טאטוא יסודי של אבק ואבנים קטנות, סילוק פסולת ויישור משקעים.

 • התאמת חומרי איטום לסוג המשטח
  קיים מגוון עצום של חומרי איטום: יריעות ביטומניות, חומרים פוליאוריטניים, חומרים ליישום בהתזה, חומרי איטום ליישום בהזרקה ועוד. לא כולם מתאימים לכל יישום – חשוב תמיד להתאים מראש את סוג החומר למשטח אותו מתכוונים לאטום.

 • יריעות במקום זפת
  יש כמה חסרונות לאיטום בזפת חמה: היא אינה עמידה בחום קיצוני בשל איבוד תכונות האיטום שלה, היא דורשת סיוד שנתי יקר, וחוזקה המכני לעולם לא יהיה כשל יריעות ביטומניות. אמנם זפת זולה יותר, אך בחישוב שנתי של סיוד הגג ועדינות החומר – יוצא שאינכם חוסכים דבר ואף משלמים יותר. כיום, עם שינויי האקלים והטמפרטורות הקיצוניות בקיץ, הזפת מאבדת לחלוטין מיעילותה והפתרון היעיל והמומלץ ביותר הוא איטום ביריעות ביטומניות בעלות תו תקן ישראלי.

 • האם ניתן לבצע איטום בחורף?
  בהחלט כן. עונת החורף אמנם אינה אידאלית לעבודות איטום, אך במקרי חירום ניתן להמתין לכמה ימים יבשים ואז לאבחן את מקור הרטיבות ולטפל בה. בכל מקרה, התקופה המומלצת ביותר לטיפול באיטום הגג היא במהלך עונות האביב, הקיץ והסתיו (חודשים מאי עד אוקטובר). לחברת מ. אביאל איטום ובידוד היכולת לבצע עבודות איטום מורכבות גם במהלך החורף.

 • בדיקת הצפה (טסט מים)
  קבלן איטום המנסה להתחמק מבדיקת הצפה אינו אמין ואינו מאמין בטיב העבודה שלו. ביצוע הבדיקה מחויב על פי התקן הישראלי ומיושם בכל איטום שנעשה ביריעות ביטומניות. בבדיקה מציפים במים את שטח האיטום ואת המרזב למשך 48 שעות, ובודקים האם יש כשלים ורטיבות חודרת לגג או לקירות. חברת מ. אביאל איטום ובידוד מבצעת טסט מים מחמיר בכל איטום ביריעות ביטומניות.